raw4x4 logo

 

 

 

 

 

RFX RAW ėshtė njė goditje shumė e fortė me njė kalibėr 41 milimetra, qė ėshtė i dedikuar pėr operatorėt e 4WD mė tė kėrkuar, i vendosur pėr tė fituar sfidat mė tė vėshtira. Projektuar pėr tė mbėshtetur ashprat e mjediseve, balestrat RAW RFX mbijetuar all'Outback papajtueshme Challenger mė tė madhe tė Australisė dhe shkretėtirėn e Dubai. Originally lindur si balestrat nga kamioni, tani pėr tani ne kemi provuar pėrsosur pėr pėrdorim nė jashtė rrugė, rregullueshme nė 3 pozicione, duke lejuar ju qė tė zgjidhni sipas pėrcaktimit tė saktė tė nevojave tė ndryshme.

 
 
Karakteristikat teknike:
 
 • Goditjeve tė azotit, me tank dyfishtė e brendshme.
 • 3 settings (normale, vėshtirė ose shtesė vėshtirė).
 • Zgjerim Trupi i naftės mė i madh
 • cilindėr i lindi (41 mm).
 • Sulmet pėrforcuar, ngjitur 360 gradė, pėr tė parandaluar thyerje pėr shkak tė ngarkesės anėsore ata janė tė nėnshtruar me shoku tepėrt gjatė mė sfiduese jashtė rrugės.
 • Limit arreston hidraulike ēelsin pėr tė parandaluar mbi-zgjerimin e shokut nė reagim.
 • Viton dy vulosur pėr tė ruajtur theksoj brendshme pressurization ekstreme.
 • Bushings poliuretanik.
 • Pėrzierjen midis gjysmė-vaj sintetik hidraulike (rezistent ndaj temperaturave tė larta), dhe azotit. Azotit ruan reagimin viskozitet naftės mbinxehje 's shoku. Kjo zgjidhje i lejon tė mbajė temperaturėn optimale operativ ėshtė e dobishme pėr tė siguruar njė efikasitet tė lartė pėr njė periudhė tė gjatė kohore.
   

I "RFX" prodhuar nga RAW 4X4 Powerdown janė tė nevojshme pėr dy vjet apo 150.000 km pėr pėrdorim tė rėnda nė detyrė.

 

 

 

Webmaster: P.Zucca