raw4x4 logo

 

 

 

 

 

FURNIZIM


Mallrat do tė furnizohen tė njihet POWERDOWN LTD AUSTRALI Pty (nė tekstin e mėtejmė i njohur si "furnizues") shpėrndarėsit (i njohur mė tutje si "konsumator").
 

KREDIVE TREGTARE
 
Kredi komerciale do tė shtrihet vetėm pėr klientėt e miratuar sipas Komercial tonė Credit Application.
 

GARANCI

 
Nuk pretendon garanci do tė konsiderohet nėse llogari konsumatorit ėshtė jashtė kushteve tona tregtare.
Balestrat
Furnizuesi do tė urdhėr tė gjitha balestrat kundėr defekteve nė materiale ose mjeshtėri tė meta kusht balestrat janė instaluar saktė tė rekomanduara nga furnizuesit. Periudhės sė garancisė ėshtė 12 muaj ose 150.000 km cilado qė tė vijė e para nga data e blerjes.
 

AIR SPRINGS

 
Tė gjitha burimet e ajrit janė tė nevojshme tė jenė tė lirė nga defekte nė materiale dhe mjeshtėri pėr njė periudhė prej 24 muajsh. Ajėr burimet nuk janė tė garantuar nėse pėrdoret apo vihet tė tjera se tė rekomanduara nga furnizuesi.
Poliuretani

 

PRODUKTET

 
Kėto konsumit janė pėrdorur si rritet dhe shkurre pezullim. Ata janė tė nevojshme kundėr defekteve nė materiale ose mjeshtėri tė meta dhėnė produktet janė instaluar saktė. Periudhės sė garancisė ėshtė 3 muaj nga data e blerjes.
 

HEIGHT KONTROLLI

 

valvulave Gjitha valvulave kontrollit lartėsi shitur nga Powerdown janė tė nevojshme pėr 12 muaj nga data e blerjes. Garancia mbulon gabimet dhe dėshtimet e prodhimit material. Valvulave kontrollit Gjatėsia nuk do tė jetė e garantuar, ku produkti ėshtė dėshtimi pėr shkak tė pasakta pajisje, mirėmbajtje tė dobėt, njė sistem i ajrit tė kontaminuar ose dėshtimin kompresor.
 

PĖRGJITHSHME

 
-Garancitė e pėrmendura mė sipėr nuk i mbulojnė defektet pėr shkak tė aksidentit, keqpėrdorim, instalimin pahijshme, neglizhimi apo konsum. Shpenzimet i rėndėsishėm dėme dhe lėndimet, shkaktoi megjithatė, nuk janė tė mbuluar nėn garanci.
Nuk ka kėrkesa do tė konsiderohet pa kthimin e produktit dyshuari i cili duhet tė jetė i plotė, si furnizohen, sė bashku me dėshmi e blerjes dhe njė pėrfunduar Garanci Claim Form (me faks nga Zyra me kėrkesėn e konsumatorit). Tė gjitha pretendimet e garancisė duhet tė dėrgohen mallrash parapaguar. Pėrveē kėsaj e kostove tė punės nuk do tė pranohen.
Zėvendėsimet Garanci do tė jetė despatched mallrash paguhet nga furnizuesi ose kthehet nė ēmimin e blerjes origjinale nė zgjedhjen e vetme furnizuesit. Pėrgjegjėsinė e furnizuesit nuk kalon ēmimin fillestar tė blerjes produktit pretenduar tė jetė i dėmtuar. Furnizuesi nuk ėshtė pėrgjegjės pėr dėmet tė veēantė, rastėsishėm ose i rėndėsishėm apo akuza.
"Kėto kushte nuk janė garanci pėr qėllim tė pėrjashtojė ēdo kusht ose garanci
cilat mund tė nėnkuptohet nga ligji. "
 

KTHIMIT E MALLRAVE PĖR TĖ KREDIVE

Mallrat do tė pranohen pėr kredi vetėm sipas kushteve tė mėposhtme:

1. Tė gjitha mallrat e kthyer do tė dėrgohet me parapagesė dhe janė pėrgjegjėsi e klientit.
2. Mallrat nuk do tė pranohen pėr kredi pa Autorizim Kthehuni Credit (CRA) numri i cili duhet tė jetė marrė nga furnizuesi me faks para pėr t'u kthyer. Mallrat kthehet pa CRA do t'i kthehet klientit me shpenzimet e tyre.
3. Mallrat nuk do tė pranohen pėr kredi pas 30 ditėsh nga data e blerjes. Mallra jashtė kėsaj kohe kuadėr do tė kėrkojė autorizim paraprak me shkrim nga Menaxheri i shtetit tė territorit dhe njė CRA lėshuar.
4. Mallrat janė nė njė gjendje tė shitshėm, dmth nė paketim origjinal, nuk ka dėmtime tė jashtme tė mallrave, as paketim tė dėmtuar ose paketa accessory zhdukur. Furnizuesi rezervon tė drejtėn pėr tė paguani njė tarifė minimale restocking e 10% plus riparim / shpenzimet repainting (nėse nevojitet) pėr mallrat qė nuk janė nė gjendje tė shitshėm.
5. Dėshmi e blerjes duhet tė shoqėrojnė mallrat, dmth CRA dhe kopje tė faturės.
6. Mallrat e furnizuara nė Rendit veēanta dhe / ose janė urdhėruar pėr njė aplikim tė veēantė dhe janė modifikuar pėr tė pėrshtatur se aplikimi nuk do tė pranohen pėr kredi nė asnjė rrethanė.

 

BACK ORDER

 
Konsumatori do tė kėshillohen nėse mallrat nuk mund tė furnizohen ish nė kohė tė aksioneve ose rendit dhe do tė vendosen nė mėnyrė qė tė mbėshtesė dhe furnizuar sa mė shpejt qė mallrat janė pranuar nga furnizuesit. Mallrat do tė mbetet nė mėnyrė mbrapa pėr njė periudhė prej 60 ditėsh nga vendosja e rendit origjinale dhe mė pas do tė konsiderohen tė gaboj, tė cilat mund tė kėrkojnė ri-qėllim.

 

MALLRAVE POLITIKA

1. Marrėveshjet mallrave dhe pagesave janė pėrgjegjėsi e klientit. Detajet e plota dhe udhėzimet pėr transportuesit emėruar duhet tė sigurohet pėr tė furnizuesit me shkrim ose me faks.
2. Furnizuesi ka marrėveshje me transportuesit e mallrave me kosto tė caktuar norma efektive. Konsumatorit mund tė zgjidhni kėtė objektit dhe shpenzimet e transportit do tė jenė shtuar nė faturėn konsumatorit.
3. Dorėzim tė mallrave nga ajri ėshtė nė dispozicion nė kurriz tė konsumatorit. Detajet e transportuesit ajror tė mallrave emėruar, numrin e llogarisė dhe udhėzimet e plotė duhet tė jepet pėr tė furnizuesit me shkrim ose me faks. Air mallrash nuk do tė dėrgohet para-paguar.  

 

 

 

Webmaster: P.Zucca