raw4x4 logo

 

 

 

 

 

RAW Nitro ėshtė njė goditje shumė tė fortė me tė azotit nė tuba presion tė ulėt, tė tankeve tė naftės me njė mė i madh se sa standardi nė treg, tė afta tė pėrmirėsimit tė makinės rehati duke ulur trupin rrokulliset makine dhe ngjiten stabilitetin e automjeteve.
Azotit ėshtė pėrdorur pėr tė cool naftės overheated, pėr shkak tė stresit pėsuar nga shoku. Kjo zgjidhje teknike lejon tė mbajė temperaturėn optimale operativ ėshtė e dobishme pėr tė siguruar njė efikasitet tė lartė pėr njė periudhė tė gjatė kohore.
Duke ruajtur njė ēmim konkurrues, jastekė RAW Nitro ėshtė ndėr mė rezistent nė segmentin e gazit Amortizatore presion tė ulėt shoku, duke ofruar performanca tė larta se sa rivalėt e saj tė njohur mirė.

 

Karakteristikat teknike:

 • Lindi madh (35 mm)
   
 • Azotit nė shtypje tė ulėt pėr tė parandaluar cavitation e shokut (humbja e performancės pėr shkak tė automjeteve tė rėnda tė detyrės).
   
 • Trupi zgjerimin e kapacitetit tė naftės.
   
 • Input "hydrogenated gome nitrile (HNBR) me tipare interesante tė tilla si:
  - Pronat Excellent mekanik
  - Vlera e lartė e ngarkesės nė pauzė dhe lot, rezistenca e shkėlqyer tė konsumuarit
  - Rezistenca e mirė pėr tė ngrohur (deri nė 150 ° C) dhe fleksibilitet tė mirė nė temperatura tė ulėta
  - Rezistenca Excellent pėr erozion
  - Rezistenca Excellent tė lubricating vajra veēanėrisht ato me praninė e aditivėve tė pėrbėrė nga substancat Amine
   
 • hidraulik pėr tė shmangur arrestimin e mbi zgjerimin e shokut nė reagim.
   
 • Shufra ēeliku i kromuar bėrė i thekur.
   
 • Sulmet pėrforcuar, ngjitur 360 gradė pėr t'i rezistuar ngarkesės anėsore pėr frakturė gjatė jashtė rrugė mė sfiduese.
   
 • Naftės hidraulike sintetike mund tė duroj temperaturat e larta.

Balestrat "Nitro" prodhuar nga RAW 4X4 Powerdown janė tė nevojshme pėr dy vjet apo 150.000 km pėr pėrdorim tė rėnda nė detyrė.

 

 

Webmaster: P.Zucca