raw4x4 logo

 

 

 

 

   

Terreni ėshtė Australiane dhe njė terren mė sfiduese tė botės ...
Nė kėtė kontinent tė largėt, duke pėrfshirė kamionėt dhe autobusėt janė tė detyruar tė udhėtojnė mijėra kilometra, pa rrugė tė shtruara ...
Nga kjo lind shkretėtirė, pėrvoja Powerdown, e themeluar nė vitin 1983, ėshtė i njohur tani qė tė jetė kompania lider australiane, e cila prodhon Amortizatore specifike shok-ut pėr kamionė dhe autobusė, janė nė gjendje pėr tė kapėrcyer kėto kushte ekstreme tė motit dhe tė rrugėve, (vetėm tipike outback Australian).

 

 

Forcuar nga kjo pėrvojė, dhe sukses tė madh nė treg pėr makina tė rėnda, Powerdown vendosur pėr tė dhėnė jetėn pėr tė shėnuar "RAW 4x4", pėr tė hartuar dhe tė zhvillojė njė gamė tė plotė tė produkteve, tė dedikuar ekskluzivisht pėr 4WD.

 

 

Me tre centrale tė prodhimit tė vendosur nė tri zona gjeografike: Australi, Kanada dhe Afrika e Jugut, Powerdown ka njė shans pėr tė provuar prodhimet e tyre nė kushte mė tė ndryshme, nga tė nxehtit pėrvėlues tė shkretėtirės qendrore e Australisė nė pyjet e ngrirė kanadez, pranė Rrethi i Arktikut. Rezultat i gjithė kėsaj ėshtė njė kėrkim mė tė avancuar, i cili ndihmoi nė krijimin e produkteve me performancė tė lartė, tė qėndrueshme.

 

 

 


 

"Powerdown" ka marrė 9.001 certifikimit ISO ndėrkombėtare, duke demonstruar njė standard tė lartė tė cilėsisė.
Pėr tani, RAW rezultat 4x4, ka njė shkallė tė kėnaqur pas shitjes sė 98% ...
Tė gjitha produktet Powerdown RAW 4X4, janė tė nevojshme pėr dy vjet apo 150.000 km nė pėrdorim
rėndė.

Nė kohėt e fundit, njė ekip i
Gazetarėt Australian dhe aziatike specializuar nė 4X4, tha se aktualisht, produktet e RAW 4X4, janė pezullime, tė cilat kanė mė tė lartė
shkallė tė cilėsisė dhe performancės, nė krahasim me tregun e tėrė 4x4.

4x4 RAW nga Powerdown ėshtė e shpėrndarė nė Evropė ekskluzivisht nga "OFFQUATTRO".

 


 

 

"... Im njėzet vjet eksperiencė, e fituar duke marrė pjesė nė konkurse tė mėdha kombėtare dhe ndėrkombėtare tė pėrkushtuar pėr tė gara e makinave dhe ekstreme jashtė rrugė, i kanė ēuar gjithmonė, pėr tė gjetur kompromis tė drejtė mes optimizimin e performancės dhe vėmendje pėr shije estetike. gjyq, tubim bastisje, udhėtimi dhe ngjarje promovuese kushtuar 4WD, lejohet mua qė tė arrijė pjekurinė e drejtė profesionale tė jenė nė gjendje tė rekomandojė dhe shitur vetėm pajisje qė mund tė rrisė konceptin "Heavy Duty Performance" ose mė mirė. ... pėrfitimet dhe cilėsisė, gjatė tė qėndrueshme.

... Nėse jeni tė lodhur nga luajtur ... ndoshta ėshtė koha pėr tė lėvizur nė RAW 4X4 ...
Sepse kenaqesia juaj ėshtė forca jonė! "

Romano Girardi.
 
(EUROPEAN DISTRIBUTOR RAW 4X4)

1

 

Webmaster:P.Zucca